קמפיין פרסום בפייסבוק

קמפיין פרסום בפייסבוק – אלה המדדים שצריך להתמקד בהם

פייסבוק הוא מקום מצויין כדי לקדם את העסק שלכם, בין אם אתם מוכרים מוצר מסוים או שירות, או שיש לכם חנות מקוונת או מוצר SAAS – פרסום בפייסבוק היא הדרך הטובה ביותר היום בשביל להתחיל ליצור קהילה ולהגיע לקהל לקוחות גדול.

מסיבה זו המון עסקים חדשים מצטרפים לפלטפורמה מדי יום והתחרות נהיית קשה יותר ויותר.

זה לא פשוט להביא לקוחות לעמוד שלכם, בטח אם אתם חדשים, לכן תצטרכו להשקיע בקמפיין פרסום ממומן בפייסבוק כדי להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים.

מכיוון שאתם צריכים להוציא כסף על קמפיין פרסום בפייסבוק, חשוב לכם שתקבלו את ההחזר הגבוה ביותר על ההשקעה שלכם וצריך לדעת על מה להתרכז ואילו נתונים חשובים לכם יותר  ואילו פחות בניתוח הנתונים של הקמפיין.

הרבה מפרסמים חושבים שקמפיין מוצלח נמדד לפי כמות הלייקים שהם קיבלו או לפי כמות המשתמשים שהמודעה הגיעה אליהם (REACH) – זו טעות חמורה.

במאמר הזה אראה לכם על אילו נתונים צריך להתמקד בקמפיין הפייסבוק שלכם כדי למדוד הצלחה, ולא פחות חשוב, על אילו פחות.

המדדים שחשוב להתמקד בהם בקמפיין פרסום בפייסבוק

מספר / כמות המרות –

הפרמטר החשוב ביותר למדידת רמת הצלחת קמפיין הפרסום שלכם.

מה נחשב המרה? המרה הוא היעד שהמפרסם מגדיר לעצמו כמטרת הקמפיין, לדוגמא:

ליד – נחשב למשתמש שהגיע לדף נחיתה לאחר שלחץ על פרסומת בפייסבוק והכניס פרטים רלוונטים / נרשם. מטרת הקמפיין כאן היא להביא כמה שיותר לידים, כלומר, כמה שיותר אנשים שיכניסו את הפרטים שלהם בדף הנחיתה.

נניח והרבה אנשים יקליקו על המודעה שלכם בעלות מאוד נמוכה אבל כמעט אף אחד מהם לא הופך לליד, כלומר אחוז המרה נמוך, אז ניתן להסיק מכך שכנראה יש בעיה בדף הנחיתה ויש לבצע שינויים ואופטימיזציה לעמוד הזה כדי שיביא יותר לידים.

דוגמא נוספת, מכירה – אם יש לכם חנות או שאתם מוכרים מוצר מסוים, המרה תחשב לאדם שקנה והזמין את המוצר בעמוד שהוא הגיע אליו לאחר שהקליק על המודעה בפייסבוק. מטרת הקמפיין כאן היא להביא כמה שיותר קונים לאתר.

חשוב מאוד לעקוב אחר כל המסלול שעובר המשתמש מרגע שהוא מקליק על המודעה שלכם בפייסבוק ועד שהוא מומר (מטרת הקמפיין שהוגדרה), לכן יש להגדיר ולהטמיע נכון את הפיקסל של פייסבוק לפי המדריך כאן.

תדירות –

המדד הזה מציין את מספר הפעמים שהמודעה הוצגה למשתמש בממוצע, מדד רלוונטי יותר למי שמוציא לפחות כמה אלפי שקלים בחודש על תקציב הפרסום בפייסבוק.

למה זה חשוב? אם תמשיכו להציג את אותה מודעה שוב ושוב לאותו משתמש, זה יכול לשעמם את המשתמש ולאחר זמן הוא כבר לא ישים לב אליה, הוא פשוט מסנן אותה בראש באופן אוטומטי – סתם מבזבזים את תקציב הפרסום שלכם.

יותר מכך, אתם יכולים אפילו לעצבן את המשתמש ויכול ולגרום לתגובה שלילית כלפי המותג שלכם ואפילו לייצר אנטיגוניזם. יש חברות שאפילו קיבלו תגובות זועמות ממשתמשים שהגיבו על המודעה – אתם ממש לא רוצים להגיע לזה.

זה גם יכול לפגוע במדד הרלוונטיות של המודעה (יותר על זה בהמשך), כשהמשתמשים נשאלים על המודעות שהם רואים בפיד שלהם (ע"י פייסבוק כפידבק), אם זה רלוונטי או מעניין אותם.

כשמדד התדירות עולה, העלות הממוצעת עבור כל קליק (CPC) עולה.

אז מה כדאי לעשות?

  • תחליפו את המודעות שלכם כל כמה שבועות לפחות.
  • תכוונו את המודעות לקהל יעד יותר רלוונטי לתוכן המודעה.
  • ניתן להגדיר בהגדרות הקמפיין שהמודעה תוצג רק פעם אחת ביום לכל משתמש.

עלות לקליק (CPC) ויחס הקלקות (CTR) –

מדד העלות לקליק (CPC) מציינת את העלות הממוצעת עבור כל קליק של משתמש על מודעת הפרסום ומעבר לדף הנחיתה. יחס ההקלקות (CTR) הוא אחוז המשתמשים שהקליקו על המודעה מתוך סך המשתמשים שצפו בה.

מטרת 2 המדדים הללו הוא לתת אינדיקציה עד כמה המודעה אטרקטיבית ואפקטיבית לקהל היעד. אם ה- CTR נמוך, זה אומר שיש בעיה בקריאטיב של המודעה, קהל היעד שלכם מוטעה או שהמודעה לא מעבירה את המסר הנכון.

יש לבחון את ה- CPC וה- CTR במקביל, אם ה- CPC גבוה – יש לוודא שה- CTR יהיה גם גבוה אחרת עלות הקמפיין תהיה גבוהה ביחס לתמורה.

עלות לפעולה (CPA) –

מדד העלות לפעולה (CPA) מציינת את העלות הממוצעת עבור כל פעולה. פעולה נחשבת בעצם כל איטנטראקציה עם מודעת הפרסום כמו לחיצה על שיתוף, לחיצה על קישור, לחיצה על כפתור בסרטון הוידאו וכו'.

זהו מדד טוב להשוואה בין מודעות, תמיד נבחר את המודעה שמייצרת יותר פעולות בעלות נמוכה יותר. לא מומלץ להסתמך על מדד זה בלבד, יש לקחת בחשבון מדדים נוספים וזה גם כמובן תלוי בהגדרת המטרות של הקמפיין (כפי שצויין למעלה).

החזר השקעה (ROI) –

החזר השקעה

כל המדדים שדיברנו עליהם מדברים רק על העלות של הקמפיין, אבל האם זה בכלל רווחי או משתלם לכם?

כאן נכנס מדד החזר ההשקעה (ROI) שאתם חייבים לקחת בחשבון בהתאם להכנסות שלכם מכל קמפיין פרסום. אם הגדרת נכון את הפיקסל של פייסבוק, תוכלו לקבל תמונה טובה יותר על החזר ההשקעה לכל קמפיין.

תוכלו להשקיע ולהעביר תקציבים לקמפיינים ומודעות רווחיות יותר מקמפיינים מוצלחים פחות, בהתאם ל- ROI של כל קמפיין וכל מודעה וכך להגדיל את רווחיות הקמפיין.

 

המדדים שאפשר להתעלם מהם בקמפיין הפרסום בפייסבוק

כפי שציינתי קודם, יש הרבה מדדים שהם בעיקר משקפים "נראות" של קמפיין מוצלח ובד"כ פחות רלוונטים למטרות והיעדים שהגדרנו לקמפיין ולהמרות משתמשים. הנה מספר מדדים שאתם יכולים להתעלם מהם בזמן קמפיין הפרסום (בהנחה שהם לא הוגדרו כיעדים של הקמפיין מלכתחילה):

לייקים וכמות המשתמשים שהמודעה הגיעה אליהם (REACH) –

כשאתם גולשים בפייסבוק ונכנסים לעמודים של חברות ועסקים שונים, האם הדבר הראשון שאתם שמים לב אליו זה מספר הלייקים לאותו עמוד?

אם אתם די מנוסים כאנשי שיווק אתם יודעים שזה לא באמת אומר הרבה. הרבה חברות "קונות" לייקים בזול ומקפיצות את כמות הלייקים האמיתיים שלהם מהסיבה כדי לעבור את המתחרים שלהם או להציג את עצמם כיותר פופולרית מהם.

אפשר כמובן גם לקבל לייקים לעמוד שלכם כתוצאה מקמפיין פרסום ממומן אבל בסופו של דבר זה לא אומר שהמשתמשים יהיו פעילים בעמוד ובהכרח יגיבו וישתפו את הפוסטים שלכם בעמוד. בגלל זה רואים הרבה עמודים עם עשרות אלפי לייקים ויותר אך כמות הלייקים והשיתופים של הפוסטים עצמם הם בודדים בלבד.

אותו דבר ניתן לומר על כמות האנשים שראו את המודעה שלכם, זה באמת לא אומר לכם שום דבר, כל עוד הם לא שיתפו או הקליקו על המודעה או שהיא עניינה אותם בצורה כלשהי (אלא אם המטרה היתה לשם מיתוג וליצירת מודעות אבל גם במקרה זה יש לקחת בערבון מוגבל ובפרופורציות הנכונות את הנתונים הללו).

כמות הקליקים והצפיות בסרטוני הוידאו –

פייסבוק וידאו

הכוונה לקליקים מהסוג שמובילים לעמודי הפייסבוק שלכם או לקליקים כדי לפתוח את המודעה כדי לקרוא את שאר הטקסט (במידה והטקסט ארוך), לא לקליקים שמובילים לאתר שלכם או לדף הנחיתה.

הקליקים האלו לא אומרים לכם הרבה ולא ניתן להסיק מהם גם יותר מדי על אפקטיביות המודעה.

גם כמות הצפיות של סרטוני הוידאו יכולות להטעות מכיוון שהסרטונים רצים באופן אוטומטי בפיד של המשתמשים ולכן "הצפייה" נעשית, אם בכלל, באופן פאסיבי ובספק אם הם באמת צופים בסרטון. יותר מכך, פייסבוק מחשיבה כל סרטון כנצפה על כל ריצה מעל 3 שניות של הסרטון, אך היא הצהירה שהיא מתכוונת לשנות את זה.

מדד הרלוונטיות של המודעה –

מדד זה הוא מעין ציון שפייסבוק נותנת למודעת הפרסום שלכם, עד כמה היא רלוונטית למשתמשים. ציון גבוה יותר אומר שהוא רלוונטי יותר.

שימו לב אבל שמדד הרלוונטיות של המודעה מציין את מידת הרלוונטיות לאותו קהל היעד שהגדרתם לפרסום. זה לא אומר שום דבר על איכות הקריאטיב או בהכרח שהמסר אינו נכון.

אותה מודעה יכולה לעבוד אולי אפילו יותר טוב ממודעות אחרות עם ציונים גבוהים יותר לקהל יעד אחר, לכן יש לשים לב שקהל היעד שהגדרתם לאותה מודעה הוא באמת הקהל המתאים לאותה מודעה.

לסיכום

הפרסום בפייסבוק הוא אחד הכלים החזקים ביותר בשוק לפרסום כדי להגיע לקהל לקוחות ממוקד, הוא הפך לכלי חובה לכל חברה ואיש שיווק.

כדי לא להרגיש מבולבלים מכל הנתונים והסטטיסטיקות שפייסבוק שופכת על תוצאות הקמפיינים, חשוב להתרכז במה שחשוב לכם בהתאם למטרות שהגדרתם.

אם אתם מתרכזים במדדים שציינתי כאן, זה די והותר למה שתצטרכו ברוב המקרים ליצירת קמפיינים מוצלחים ולאופטימיזציות נוספות בהמשך.

יש לכם שאלות נוספות? איך אתם מודדים את הקמפיינים שלכם? אתם יכולים לשתף ולשאול שאלות למטה בתגובות או ליצור איתי קשר.

Similar Posts