טעויות שיווק באינסטגרם

טעויות שיווק באינסטגרם שחייבים להימנע מהם

אינסטגרם היא כבר לא פלטפורמה רק לתמונות סלפי או סתם לשיתוף תמונות, היא הפכה לפלטפורמה לקידום מותגים ומכירת מוצרים, והמון יזמים ומשווקים מנצלים זאת לטובתם.

יותר מכך, לפי מחקרים אחרונים, באינסטגרם המשתמשים משתפים פי 20 יותר מבטוויטר ופי 15 יותר מבפייסבוק.

לא מעט חברות הצליחו אפילו להכפיל את המכירות שלהם דרך שיווק נכון באינסטגרם, אבל הרוב עושים עדיין טעויות ולא מקבלים תמורה מספקת להשקעה שלהם.

שימו לב לטעויות הנפוצות שהרוב עושים כדי שתוכלו להימנע מהם בעצמכם:

1. לא מגדירים מטרה או יעד

רוב החברות פשוט לא מגדירות מטרות ויעדים – אין אסטרגיה שיווקית נכונה ליעדים רצויים, פשוט מעלים תמונות שחושבים שנראים טוב ומשתפים. ברוב המקרים זה לא מוביל לשום דבר והמון זמן ומאמץ מבוזבז יורד לטמיון ללא כל תוצאות.

אתם חייבים להגדיר מטרה ולבנות אסטרטגיה כשאתם לפני שאתם מתחילים לשווק באינסטגרם, אל תעלו ותשתפו סתם תמונות יפות או וידאו קליפים ללא שום תכלית שהגדרתם מראש.

אם לדוגמא המטרה היא להביא יותר לקוחות לדף הנחיתה שלכם, תדאגו להוסיף טקסט משכנע ומעניין לפוסט וגם להוסיף הנעה לפעולה כדי שתגרום למשתמש ללחוץ על הקישור כדי לדעת או לקרוא עוד.

מצד שני אם המטרה הוא להגביר מודעות למותג שלכם, אתם חייבים להקפיד על איכות גבוהה של תמונות ווידאו בחשבון האינסטגרם שלכם.

חברת Quest Nutrition לדוגמא הגדירה לה למטרה לעזור לעוקבים שלה לאכול נכון ולשמור על דיאטה ותזונה נכונה בחגים ע"י שיתוף סרטוני וידאו של מתכונים והכנת אוכל בריא לימי החג, עם שימוש המוצרים שלה כמובן:

שימו לב לאיכות הצילום הגבוהה של הוידאו, איך הם מציגים זאת ואת ההנעה לפעולה שבתוכן – "ליחצו על הקישור כדי לקבל את המתכון המלא".

2. אין קישור או הנעה לפעולה בדף הפרופיל העסקי

נשמע די טריוויאלי ופשוט אבל עדיין יש הרבה חברות שלא דאגו ליצור פרופיל משתמש אופטימלי לעסק שלהם – פשוט מיהרו לשתף ולהעלות תמונות רק כדי להציג נוכחות ולהראות שגם הם כאן.

אתם חייבים לתת למשתמשים להגיע אליכם לאתר או לעמוד מותאם אחר מהפרופיל שלכם באינסטגרם כדי להביא תנועה לאתר שלכם ולנסות למכור את המוצרים או השירותים שלכם.

אינסטגרם מאפשרת להוסיף קישור אחד בלבד בעמוד בפרופיל ולכן חשוב לנצל זאת. אפשר להוסיף קישור לאתר שלכם או כל עמוד אחר, אבל חשוב שהוא יהיה רלוונטי לתוכן ולתמונות שאתם משתפים ולמה שאתם מציעים.

אינסטגרם אסוס

3. מפרסמים את אותם התכנים או תכנים דומים שוב ושוב

אנשים באינסטגרם אוהבים לראות דברים חדשים ומעניינים, הם לא רוצים לראות את אותם הדברים שוב ושוב, בטח לא העוקבים הוותיקים שלכם. אם תעשו זאת יותר מדי תאבדו מהר מאוד הרבה מהעוקבים שלכם.

אתם חייבים לשתף תכנים חדשים באופן עקבי ולהימנע מלשתף את אותם התמונות או תמונות דומות לעוקבים שלכם. כנ"ל גם לסרטוני וידאו, זה פשוט ישעמם אותם ובצדק.

לפעמים כמובן יש הצדקה לשתף את אותו התוכן אבל זה חייב להיעשות בקונטקסט הנכון ומהסיבה הנכונה.

4. מתרכזים בכמות ולא באיכות

אחת הסיבות המרכזיות שהמותגים הגדולים מביאים הרבה עוקבים לעמוד שלהם הוא איכות התוכן שהם מעלים – תמונות וסרטוני וידאו באיכות גבוהה יותר ומושקעת יותר, נעימות יותר לצפייה ומשדרות איכות גבוהה של מוצר או שירות.

אין ספק כי האיכות מאוד חשובה לשיווק נכון באינסטגרם אך יש החושבים כי פרסום תכנים בתדירות גבוהה יותר מביאים לתוצאות טובות יותר מהר יותר, וזה לא בהכרח נכון.

תדירות גבוהה של העלאת תכנים ברמה נמוכה ולא מושקעת יכולה להביאה לתוצאה הפוכה ולגרום למותג שלכם להיראות לא רציני מספיק, ושהמוצרים או השירותים שאתם מציעים הוא בהתאם.

כמובן שאם אתם יכולים להעלות תכנים בתדירות גבוהה ולשמור על איכות גבוהה לכל התמונות וסרטוני הוידאו, אז תעשו זאת. כל עוד אתם שומרים על איכות גבוהה אז זה בהחלט עדיף וגם סביר שתקבלו תוצאות טובות יותר אם תעשו זאת.

5. לא מגיבים מספיק מהר לתגובות

שימור לקוחות הוא עניין חשוב ביותר לכל מותג או עסק שמכבד את עצמו, לכן זה חשוב להיות קשוב למשתמשים ולעוקבים שלכם.

כשאנשים פונים אליכם או שואלים שאלה בעמוד שלכם אתם חייבים להגיב אליהם, וכמה שיותר מהר יותר טוב. כל תגובה ומאמץ לענות על שאלות ולהרחיב ולהסביר יותר על המוצרים או השירותים שלכם תגביר את האמינות של החברה שלכם ותחזק את המודעות של המותג.

מעבר לזה, גוגל אוהבת תכנים עם הרבה שיתופים ותגובות, ופוסט עם הרבה תגובות מסמן לגוגל שאנשים אוהבים את התוכן הזה, וגוגל אוהבת תכנים שאנשים משתפים ומגיבים בהם יותר.

6. לא משתמשים נכון בהאשטאגים של אינסטגרם

כחלק מאסטרטגיית השיווק והגדרת המטרות שלכם, חייבים לדעת להשתמש בהאשטאגים בצורה הנכונה.

רוב החברות לא יודעות איך ובאיזה כמות של האשטגים כדאי להשתמש כדי להעביר את המסר בצורה הכי יעילה. אינסטגרם מאפשרת בעיקרון להשתמש עד 30 האשטאגים לפוסט אך אין זה אומר שכדאי לנצל זאת ולהשתמש בכולם.

חשוב להוסיף האשטאגים רלוונטים לאותו פוסט שאתם מעלים, אך אתם לא רוצים לשפוך סתם את כל ההאשטאגים שאתם יכולים לכל פוסט רק בגלל שאתם רוצים להופיע בכולם, זה פשוט לא נראה טוב (נראה כמו ספאם) ויכול לפגוע באמינות שלכם. קחו לדוגמא את גופרו:

אינסטגרם גופרו

גופרו גודלת בקצב של כ- 220,000 עוקבים כל חודש והם פונים לקהל העוקבים שלה באופן שתואם לציפיות שלהם. שימו לב שבדוגמא למעלה היא משתמשת בסה"כ ב- 5 האשטאגים שהם רלוונטים לתמונה שהם משתפים, הם לא כוללים עשרות האשטאגים מיותרים.

לכן חשוב שתדאגו להשתמש רק בהאשטאגים רלוונטים לאותה תמונה או וידאו שאתם מעלים, זה גם יגביר את האמינות שלכם כמותג ואת אמינות ואיכות התוכן שאתם מעלים.

לפרטים נוספים ומדריך מלא על שימוש בהאשטאגים תוכלו לקרוא כאן.

7. מכירתיים מדי

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שרוב החברות עושות היא קידום מאסיבי ומכירתי מדי. אתם לא רוצים רק לפמפם מכירות ומוצרים לעוקבים שלכם.

אתם חייבים לשדר שאתה יותר ממוצר או שירות, תשתפו דברים אחרים מהפעילות שלכם כחברה כמו תוכניות עתידיות, דברים שאתם לא בטוחים בהם ורוצים לשאול את העוקבים שלכם, ליצור אולי אפילו מעין סקר בין המשתמשים מה היו רוצים לשפר או אם יש להם רעיונות נוספים.

חשוב שתמיד תהיו אותנטים עם הלקוחות שלכם, אף אחד לא אוהב לראות מותג או חברה שרק מפרסמים מוצרים שהם מוכרים ולא מציגה צדדים נוספים שלה, בטח לא בעידן של היום.

לסיכום

אינסטגרם יכולה להיות אפיק מכירתי חזק (אולי אפילו עיקרי) לעסק שלכם שיכול להביא קהל אדיר של לקוחות נאמנים, אם תעשו זאת נכון.

ישנם כמובן עוד דברים נוספים שכדאי לשים לב אליהם כאשר משווקים את המותג שלכם באינסטגרם, אבל כל עוד תמנעו מהטעויות הנפוצות שציינתי כאן, אתם בדרך הנכונה.

אם יש לכם שאלות נוספות או שאתם רוצים להוסיף או להעיר על טעויות נוספות שחברות עושות, תוכלו להגיב ולשתף בתגובות למטה או ליצור איתי קשר.

Similar Posts