דיוור אלקטרוני נכון שיביא יותר קונים לחנות הוירטואלית שלכם

אחת הדרכים הטובות והרווחיות ביותר לקדם את החנות הוירטואלית שלכם ולמכור יותר היא באמצעות דיוור אלקטרוני (Email Marketing), אבל לבצע זאת בצורה נכונה – זה כבר סיפור אחר, בטח כשמדובר בחנות אינטרנטית.

במאמר הזה נבחן את הצעדים שיש לנקוט כדי לבצע קמפיין דיוור אלקטרוני מוצלח לחנות וירטואלית, לקבל תוצאות מהירות וללמוד איך לבצע קמפיין דיוור אלקטרוני באופן עקבי.

צרו רשימת לקוחות כבר בהתחלה

רשימת לקוחות לדיוור אלקטרוני

כמובן שאתם צריכים רשימת לקוחות עם דואר אלקטרוני כדי לבצע קמפיין דיוור אלקטרוני, ורובכם (אם אתם יחסית חדשים ואין לכם עדיין הרבה מכירות) ודאי שואלים איך לעזאזל אני יוצר רשימת לקוחות ואיך אני מצרף אנשים אליה?

יש מספר דרכים יעילות לצרף אנשים לרשימת הלקוחות, במיוחד כשמדובר בחנות וירטואלית:

שיטה אחת היא בעזרת חלונות קופצים (pop-ups) שיכולה להציע לגולשים באתר קופוני הנחה לקנייה בחנות. בצורה זו תוכלו גם להפוך גולשים ללקוחות חדשים בחנות שיתווספו לרשימת הלקוחות שלכם.

דרך נוספת היא בעזרת חלוקת מתנות בחינם, זה יכול להיות מוצר קטן וזול או תוכן שקשור למוצרים שלכם – כמו מדריכים או טיפים.

שיטה מצויינת נוספת היא לבצע הגרלות למוצרים מסויימים שאתם מוכרים בחנות, שיוגרלו בין הנרשמים בחנות / אתר שלכם.

יש גם חנויות וירטואליות גדולות שאפילו מחייבות שתספק את כתובת האימייל בכדי שתוכל לצפות במוצרים ולגלוש באתר, כמו לדוגמא אתר Gilt. דבר שצריך לנסות אבל לא יעבוד תמיד ולא מומלץ לחנויות מתחילות.

אתם יכולים כמובן גם לפרסם ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש כדי להביא גולשים לחנות. שימו לב שאתם יכולים לפרסם את המוצרים בחנות כדי למכור יותר ולקבל עוד לקוח נוסף לרשימה, או שאתם יכולים לפרסם את המתנות חינם או הגרלה שאתם מציעים לנרשמים, 2 מטרות שונות שכדאי ליישם בהתאם לרמות המחירים של המוצרים שלכם בחנות.

עדיף לפרסם את המוצרים שלכם בחנות אם הם לא יקרים יחסית וכך להביא עוד נרשמים נוספים, אבל אם המוצרים שלכם נמצאים ברף הגבוה ונחשבים יקרים, עדיף להשתמש בטקטיקה השניה ולפרסם את המתנות חינם שאתם מציעים כדי להביא יותר נרשמים לחנות בתקווה למכור להם מוצרים יקרים בעתיד ע"י קמפיין הדיוור האלקטרוני.

איך להשיג תוצאות מהירות

תוצאות מהירות

המטרה העיקרית בסופו של דבר של יצרית רשימת הדיוור היא כדי לגרום ללקוחות פוטנציאליים לרכוש עוד מוצרים מהחנות הוירטואלית שלכם, ודרך מהירה לעשות זאת היא כבר בהודעת "התודה על שנרשמת" שנשלחת לגולש בסיום ההרשמה.

אחוזי הפתיחה של ההודעה הראשונה שהנרשם מקבל עם סיום ההרשמה בד"כ גבוה בצורה ניכרת משאר הודעות הקמפיינים של דיוור ישיר רגילים ולכן יש לנצל את ההודעה הזו כדי למכור מוצר לגולש כבר על ההתחלה.

כדאי להוסיף להודעה זו תמריץ נוסף כמו קופון הנחה כדי להגדיל את סיכויי המכירה.

קמפיין נוסף שיכול להביא תוצאות מהירות הוא בזמן אירועים מיוחדים כמו חגים או סופי שנה. נסו ליצור קמפיין סביב האירוע ולנסות לקשר בין המוצרים שאתם מוכרים לאירוע בצורה מסוימת.

טיפ: הירשמו בעצמכם לכמה חנויות וירטואליות גדולות של מתחרים הקרובים לתחום שלכם ותראו איך הם משווקים את המוצרים שלהם. בצורה זו תוכלו ללמוד המון על איך חנויות גדולות עושים זאת ותוכלו להתאים ממה שתלמדו לקמפיין הדיוור שלכם.

קמפיין נוסף שניתן להריץ הוא קמפיין מכוון ללקוחות שנטשו את סל הקניות – לקוחות אשר נרשמו ובחרו את המוצרים שרצו לקנות אך מסיבה מסוימת הם מעולם לא השלימו את הרכישה ולא הזמינו את המוצר.

מומלץ להריץ קמפיין זה באופן קבוע ללקוחות "שתויגו" שנטשו את סל הקניות. זהו אחד השיטות החזקות ביותר להגדיל את אחוזי הרכשיות באתר אם עושים זאת נכון. כמעט 70% מהרכישות ברשת בממוצע נוטשים את סל הקניות מסיבה מסוימת ברגע האחרון.

דרך טובה להחזיר את הנוטשים כדי שישלימו את הרכישה היא להציע הטבה מסוימת כמו הנחה או משלוח חינם על המוצרים שהם בחרו.

דיוור אלקטרוני ממוקד – תחלקו את רשימת הלקוחות לקבוצות (סגמנטציה)

דיוור אלקטרוני - סגמנטציה

אם אתם רוצים להתקדם לשלב הבא וליצור רשימת לקוחות טובה וחזקה יותר, אתם צריכים ליצור רשימת לקוחות מפולחת לפי צרכים ועניין (סגמנטציה).

אם תצליחו לפלח את רשימת אנשי הקשר ולחלק אותם לקבוצות לפי תחומי עניין כמו סוג המוצרים שהם קנו או לפי הפעולות שהם ביצעו באתר שלכם, תוכלו להגדיל בצורה ניכרת את החזר ההשקעה שלכם (ROI).

רשימת לקוחות מפולחת ומחולקת לסגמנטים מגדילה גם את הסיכויים לפתיחת המיילים שתשלחו אליהם, מכיוון שתוכלו לשלוח להם מיילים עם תכנים שמעניינים אותם לפי רכישות קודמות או התנהגות באתר, וכך להקטין את הסיכויים שיבטלו את ההרשמה לקבלת מיילים ממכם או גרוע יותר, שיעיפו אתכם לתיבת הספאם.

אם תעשו זאת בצורה נכונה ועקבית לאורך זמן, אחוז פתיחת המיילים שתשלחו לאנשי הקשר שלכם יגדל באופן משמעותי, הקמפיינים שלכם יהיו מוצלחים יותר והמכירות שלכם יגדלו.

איך ליישם זאת בצורה מעשית?

אתם יכולים לדוגמא לתגמל לקוחות קבועים או לפנות ללקוחות ישנים שלא רכשו או ביקרו באתר כבר תקופה ארוכה:

תשלחו דואר הערכה ותודה ללקוחות שקנו באופן קבוע במהלך השנה, ואפילו תוסיפו קופון הנחה לקניה נוספת בחנות שלכם – זה יעזור לשמר את הלקוחות עוד יותר ומגדיל את הנאמנות שלהם למותג שלכם.

לחילופין, תוכלו לשלוח קופון הנחה ללקוחות שלא רכשו דבר בשנה האחרונה וכך לנסות להחזיר אותם לחנות שלכם לביצוע רכישה ולהחזיר למודעות את קיום החנות שלכם ומה שיש לכם להציע להם.

סגמנטציה לפי התנהגות הגולשים באתר שלכם היא צורה נוספת בה תוכלו לתמרץ את הלקוחות שלכם, כמו לדוגמא שליחת רשימת מוצרים מומלצים לפי הקטגוריה בה המשתמש חיפש באתר, דבר שאמזון עושה שימוש רב בו בצורה טובה.

לסיכום

שימוש בדיוור אלקטרוני לחנות הוירטואלית שלכם הוא דבר הכרחי ועליכם להתחיל ליצור את רשימת הלקוחות שלכם כבר מהיום הראשון.

כשיהיו לכם מספיק לקוחות ברשימת אנשי הקשר, תוכלו לנסות ולהשתמש בחלק מהשיטות שצויינו למעלה.

רצוי מאוד שגם תיצרו סגמנטציה לרשימה כבר בהתחלה, כדי לשרת את הלקוחות שלכם טוב יותר ולהגדיל את המכירות שלכם.

יש לכם שאלות או טיפים משלכם איך לקדם חנות וירטואלית בעזרת דיוור אלקטרוני? תגיבו בתגובות למטה או צרו איתי קשר.

Similar Posts